Državna smotra učeničkih zadruga RH - naša zadruga "Klasje" dobila je priznanje za NAJPROIZVOD
Autor: Igor Žutić, 18. 10. 2016.

Od 4. do 7.listopada 2016. održana je 28. Državna smotra učeničkih zadruga RH u Zadru na kojoj je sudjelovala UZ Klasje Obrtničko-industrijske škole Županja.

UZ Klasje stekla je pravo sudjelovanja na Državnoj smotri nakon što se plasirala na 1. mjesto na Županijskoj smotri 15.travnja 2016. U Vođincima.

Na Državnoj smotri sudjelovalo je 70 učeničkih zadruga svojim izložbenim štandom, prezentacijom rada zadruge i prezentacijom praktičnog rada na štandu.

Na ovoj smotri naša učenica 4.a razreda, Kata Ilišević prezentirala je izradu zlatoveza na izvorni tradicionalan način, a učenica 3.a Rebeka Jurišić prezentirala je komisiji rad zadruge i njenih sekcija.

Učenice su bile u pratnji voditeljice Slavice Lenić, stručne suradnice u tekstilu i Sanje Barbir, profesorice tekstilnih predmeta, voditeljice zadruge i članice državnog povjerenstva za provedbu Državne smotre.

UZ Klasje dobila je priznanje za NAJPROIZVOD: Ovratnik sa zlatovezom.

Za dobivanje ovog priznanja predloženi proizvod mora biti estetski zapažen, konkurentan na tržištu, postignuće u prodaji istog proizvoda, imati ambalažu, deklaraciju i cijenu, te ne smije biti jedini uzorak, odnosno zadruga mora imati više izrađenih proizvoda.

Fotogaleriju možete pogledati na poveznici