Obrtničko-industrijske škole Županja

Ponedjeljak, četvrtak       13:00 – 18:30

Utorak, srijeda, petak     8:00 – 14:00

O KNJIŽNICI:

Knjižnični fond broji više od 4300 svezaka. Knjižnica je informatizirana; u njoj se nalazi i  računalo predviđeno  za korisnike s kojega  se može pristupiti internetu, a za knjižnično poslovanje koristi se softver Metelwin. Ima 16 čitaoničkih mjesta, a raspolaže i fotokopirnim uređajem.

Veći dio knjižničnog fonda čine lektirni naslovi, a dobro je zastupljena i stručna građa, priručnici, enciklopedije, rječnici i leksikoni kao pomoć učenicima u pisanju seminarskih i završnih radova i nastavnicima u njihovom radu. Knjižnica posjeduje i mnoštvo naslova popularne, novije literature.

U knjižnicu redovito pristižu i brojni časopisi, npr. Poslovni savjetnik, Poduzetnik, Gospodarski list, Restaurant&Hotel, Hrvatske šume, Školske novine itd.

Svi učenici i djelatnici Škole članovi su školske knjižnice.

Prema Pravilniku knjižnice, korisnici posuđenu knjigu moraju vratiti u roku od 21 dana. Svi korisnici mogu se svakodnevno, za radnog vremena knjižnice, koristiti građom referentne zbirke (enciklopedije, leksikoni, priručnici, rječnici, atlasi i sl.) u prostorijama knjižnice.

Na poveznici katalog možete prelistati digitalni katalog knjižnice.

Na stranici http://lektire.skole.hr/ možete online čitati lektirna djela ako ih nema u našoj knjižnici.

KONTAKT:

Knjižničarka:

Gordana Perkić, dipl. knjiž. i prof. hrv. jezika

goga.perkic@gmail.com

Broj telefona knjižnice: