Akcija prikupljanja plastičnih čepova
Autor: Katarina Nol, 10. 6. 2023.

U utorak 6. lipnja,  u prostorijama PU osječko - baranjske, održana je predaja plastičnih čepova  koja se svake godine provodi u projektu pod nazivom Plastičnim čepovima do skupih lijekova koju je pokrenula Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske. Naša je škola već godinama uključena u akciju prikupljanja plastičnih čepova pod vodstvom nastavnice Ksenije Šestak Sertić, a ove godine su se pridružili volonteri školskog kluba "Agape" s voditeljicom, nastavnicom Vedranom Šarec. Prikupljeno je oko 200 kg plastičnih čepova. Cilj je akcije pomoć Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske na način da se reciklažom prikupljenih čepova osigura financiranje nabave skupih lijekova djeci oboljeloj od teških malignih bolesti, a ujedno se pridonosi i očuvanju okoliša.

Hvala svima koji su sudjelovali!

S akcijom nastavljamo i dalje te pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže.