Maturalno putovanje
Autor: Katarina Nol, 7. 7. 2023.

Od 27.6. do 3.7. 2023. učenici 3.b, 3.d, 3.f, 3.g, 3.h i 3.m razreda otputovali su sa svojim profesorima na maturalno putovanje Budimpešta – Prag – Beč. U Budimpešti smo bili dva dana. Posjetili smo Trg junaka, ZOO vrt, Baziliku sv. Stjepana, Kraljevski dvorac, Matijinu crkvu, Ribarski bastion i Sinagogu. U slobodno smo vrijeme uživali u Vaci ulici. U Pragu smo proveli četiri dana. Posjetili smo dvorac Konopište, Katedralu sv. Vita, Karlov most, Vaclavske namesti, Židovsku četvrt, Pivovaru Staropramen i Muzej voštanih figura. Vozili smo se Vltavom i divili se Zlatnom gradu. Na povratku smo naišli u Beč gdje je slijedio razgled grada. Vidjeli smo Kapucinsku crkvu, Katedralu sv. Stjepana, kip carice Marije Terezije i divili se dvorcu Schonbrunn s prekrasnim vrtovima. Svaki nam je dan bio ispunjen druženjem, zabavom i skupljanjem nezaboravnih uspomena.

Ostale fotografije nalaze se u foto-galeriji.