Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi II. faza – Studijsko putovanje Belgija – Nizozemska
Autor: Katarina Nol, 16. 7. 2023.

U razdoblju od 10.07. do 15.07. naši su nastavnici, zajedno s nastavnicima Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci i Srednje škole Ilok bili na Studijskom putovanju Belgija – Nizozemska, u sklopu provedbe projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, II. faza.  Studijsko je putovanje obuhvatilo posjete institucijama u Belgiji - Laboratory for Applied In Vitro Plant Biotechnology, DP-DEROOSE PLANTS, a u Nizozemskoj smo posjetili organsku farmu - OPG Henri Willig Cheese, Tomato World te plantažu Tree Nursery Fleuren.

Nastavnici su, osim stručnih posjeta, u slobodno vrijeme posjetili znamenitosti u gradu Ghentu, za kojeg kažu da je najcool grad u Belgiji, u prijestolnici Europske Unije, Bruxellesu, gradu čokolade, stripa vafla i Štrumpfova posjetili su Muzej čokolade i Atomium  te su se na kraju divili bajkovitom srednjovjekovnom gradu Brugge na sjeveroistoku Belgije kojeg zovu i Venecijom sjevera zbog kanala koji ga okružuju.

Ostale fotografije možete vidjeti u foto-galeriji.