Svjetski dan vegetarijanstva
Autor: Katarina Nol, 1. 10. 2023.

Riječ vegetarijanstvo dolazi od lat. riječi vegetus, a znači zdrav, svjež i pun života.

1.10. obilježava se Svjetski dan vegetarijanstva koji ukazuje na sve veći broj vegetarijanaca i vegana, ali i svih onih koji postaju svjesni važnosti promjene prehrane zbog vlastita zdravlja i dobrobiti životinja, planeta i drugih ljudi.U našoj je školi radionicu i predavanje za sve zainteresirane održala  Ivana Milaković. Neka od jela koja smo gotovili su pita kruh s hummusom, curry od bundeve i dimljenog tofua, tjestenina od tikvica s pestom i prženim lukom, njoke od brokule s kremom od pečene paprike te mousse od bundeve i bijele čokolade.

Sve fotografije možete vidjeti u foto-galeriji.