Opremanje i modernizacija plastenika Obrtničko-industrijske škole Županja
Autor: Katarina Nol, 21. 12. 2023.

U sklopu provedbe projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, faza II., izvedeno je opremanje i modernizacija plastenika Obrtničko-industrijske škole, koji se nalazi u dvorištu stare zgrade škole u Ulici Ilirskog preporoda 32.

Više o opremanju i modernizaciji plastenika možete pročitati pod opširnije.

Tijekom radova provedeno je skidanje plasteničke folije s postojećeg plastenika, ugradnja dvostruke aluminijske lajsne s PVC klipsom, izrada i ugradnja kliznih visećih vrata, ugradnja cokla od polikarbonata i ugradnja bočne ventilacije s ventilatorom za napuhavanje s presostatom, crijevom i prirubnicom.

Plastenik je opremljen automatikom za automatsku ventilaciju plastenika s mikroprocesorom, sondom temperature, vlage, kiše i anemometrom za mjerenje brzine vjetra, plasteničkom folijom UV, EVA, antikapajućom, petogodišnjom, debljine 200 microna, energetskom zavjesom, fiksnim stolom, električnim industrijskim grijačem zraka i mobilnim industrijskim ventilatorom, te podnom crnom folijom.

Vrijednost opreme i radova iznosi 13.493,93 eura.

Plastenik će biti korišten kao edukacijski poligon za učenike poljoprivrednih smjerova te za proizvodnju presadnica začinskog i aromatičnog bilja, povrća i cvijeća.