Blackout pjesma
Autor: Katarina Nol, 8. 2. 2024.

Učenici 4.b razreda (ekonomisti) čitali su književno djelo po slobodnom izboru i dobili kreativan zadatak – izraditi blackout pjesmu. Naziv blackout (zacrnjenje) dolazi od prepoznatljivog izgleda ovakve umjetničke cjeline. Svaki je učenik izradio svoju blackout pjesmu i to tako da se uzme stranica već postojećeg teksta (romana koji su čitali po slobodnom izboru), a zatim se u tom tekstu odabiru riječi koje će činiti novu cjelinu dok se ostatak riječi zacrnjuje ili precrtava (najčešće markerom). Pri stvaranju nove pjesme ne dodaju se nove riječi i slova, već se koriste postojeći tekstualni elementi. Pjesmu su mogli samo "školski" zacrniti, no maštovitim precrtavanjem nepotrebnog teksta izradili su maštovite uratke.

Sve blackout pjesme možete vidjeti u foto-galeriji.