Međunarodni projekt ENO WEATHER WEEK
Autor: Katarina Nol, 27. 2. 2024.

Učenici 4. m razreda naše škole sudjelovali su u međunarodnom projektu ENO WEATHER WEEK u suradnji s ENO Environment Online globalnoj mreži škola za održivi razvoj sa sjedištem u Finskoj. Cilj je ovoga projekta bio osnažiti kompetencije i vještine kod učenika iz područja klimatologije. Učenici su vršili meteorološka mjerenja, izrađivali grafikone i vremensku prognozu te sudjelovali na online sastancima sa svojim vršnjacima iz drugih europskih država. Istraživanja su provedena i na terenskim nastavama u meteorološkoj postaji u Gradištu i na Vodotornju u Vukovaru. Meteorološka su mjerenja izvršena pomoću digitalne meteorološke stanice koja se nalazi na našoj školi, a pristup je moguć na poveznici https://www.neverin.hr/postaja/zupanja/. Projekt je trajao od 13. veljače 2023. do 13. veljače 2024. godine. Voditelj projekta je bio Davor Relja, prof. savjetnik.