In memoriam Miroslav Tunjić – Živim život bez nasilja
Autor: Katarina Nol, 5. 3. 2024.

Preventivno-edukativni program In memoriam Miroslav Tunjić – Živim život bez nasilja održan je 5. ožujka 2024. godine u gimnazijskom amfiteatru za učenike naše škole.  Predavanjem i radionicom podsjetilo se mlade na pogubnost nasilja te im se ukazalo na važnost razvijanja i njegovanja kulture nenasilja i dijaloga.

Policijska službenica za prevenciju u PU vukovarsko-srijemskoj, Marina Škarica upoznala je učenike s preventivno-edukativnim programom. Preventivno-edukativni program, organizira se u spomen na tragično preminulog Miroslava Tunjića, žrtvu vršnjačkog nasilja 2010. godine, kao i u spomen na sve ostale žrtve vršnjačkog nasilja, kako bi se potaknuli učenici na osobni angažman u promicanju kulture nenasilja. Veliki entuzijast street arta i umjetnik grafita Krešimir Golubić održao je predavanje o grafitima. Urbana umjetnost i grafiti ovaj su put bili povezani s prevencijom nasilja. Učenici su sudjelovali i na radionici i izradili grafit posvećen Miroslavu. Nadamo se da će današnje aktivnosti imati edukativan karakter kako bi se učenicima ukazalo na važnost razvijanja i njegovanja kulture nenasilja i dijaloga.