Županijsko natjecanje iz geografije i posjet "Dolini mamuta" u Mohovu
Autor: Katarina Nol, 25. 3. 2024.

Županijsko natjecanje iz geografije održano je u Gimnaziji Vukovar 22. ožujka 2024. godine. Iz naše škole sudjelovalo je 6 učenika iz 1. i 2. razreda, smjerovi ekonomist i fitofarmaceut. Najbolji plasman za našu školu ostvarila je Lucija Baotić iz 2.b razreda koja je osvojila 3. mjesto u B kategoriji. U A kategoriji najuspješnija je bila Andrea Čolić iz 1.b razreda koja je osvojila 5. mjesto.  Mentor svim učenicima je bio Davor Relja, prof. savjetnik.

Čestitamo svim učenicima i mentoru na odličnim rezultatima!

U sklopu projekta Geološka istraživanja i pokusi učenici su sa svojim mentorom posjetili naselje Mohovo u kojemu su pronađeni fosili mamuta, vunastog nosoroga i špiljske hijene. Uz stručno vodstvo predsjednika udruge "Dolina Mamuta" Gorana Popovića održano je predavanje i radionica o flori i fauni tijekom posljednjeg ledenog doba.