Noć geografije 2024.
Autor: Katarina Nol, 7. 5. 2024.

Učenici 3.m razreda naše škole 29. travnja 2024. godine sudjelovali su na manifestaciji GeoNight (Noć geografije) koja se obilježava diljem svijeta s ciljem naglašavanja važnosti geografije i geografa. U našoj je školi održana parlaonica o mogućoj eksploataciji nafte u Jadranskom moru. Učenici su bili podijeljeni u tri skupine po pet članova: Vlada RH, INA d.d. i Zelena akcija. Predstavnik svake skupine je tijekom 5 minuta izložio stav grupe  slažu li se da treba ili ne treba  eksploatirati naftu te koje su prednosti i nedostaci toga. Članovi drugih skupina postavljali su pitanja skupini koja je završila izlaganje i tako je stvorena diskusija i razvoj kritičkog mišljenja. Formiran je i žiri koji je postavljao pitanja svim skupinama te je na kraju izabrao pobjedničku skupinu.