Predavanje o Europskoj uniji
Autor: Katarina Nol, 7. 5. 2024.

Maturanti naše škole 6. svibnja 2024. godine sudjelovali su na predavanju gđe Vere Miličević, zaposlenice Europskog parlamenta. Učenici su se upoznali s nastankom i djelokrugom rada najvažnijih institucija Europske unije kao što su Europska komisija, Europski parlament i Europsko vijeće. U predavanju su istaknute mogućnosti koje Europska unija nudi mladima. Učenicima je ukazana važnost sudjelovanja na izborima za Europski parlament u koji će uskoro biti izabrano 12 zastupnika koji će predstavljati Hrvatsku u Europskoj uniji. Na kraju predavanja učenici su putem kviza provjerili svoje znanje o Europskoj uniji.