« Svibanj 2024 »

Ispis statistike od 30. 8. 2013.

Fitofarmaceuti posjetili CROAGRO, Međunarodni sajam poljoprivrede i Sajmove hrane i zdravog življenja
Autor: Katarina Nol, 9. 12. 2022.

U sklopu projekta Centar za suvremene tehnologije i obrazovanje u poljoprivredi, II. faza, 3. i 4. prosinca 2022. realiziran je stručni posjet sajmu CROAGRO na kojem su sudjelovali  učenici 4.h odjela.

Tijekom dva dana posjetili smo  CROAGRO - Međunarodni sajam poljoprivrede, poljoopreme i mehanizacije i Sajmove hrane i zdravog življenja.

U doba ubrzanog razvoja tehnoloških inovacija kao i sve zahtjevnijeg tržišta i rastuće konkurencije, cilj je sajma okupiti i prezentirati visokotehnološke proizvode i usluge svih relevantnih subjekata u sektoru poljoprivrede i prehrambene industrije uz susrete i razmjenu iskustava i znanja.

Više o posjetu pročitajte pod opširnije. Sve fotografije možete vidjeti u foto-galeriji.

Na sajmovima je izlagalo skoro 300 izlagača na više od 16.000 m2 izložbenog prostora iz 21 zemlje u 6 paviljona, a posjetitelje je uz bogat izlagački segment, dočekao i niz popratnih manifestacija promotivnog, prodajnog i kongresnog karaktera.

Prvog dana sajma (3. prosinca 2022.) upoznali smo moćne strojeve najsuvremenije poljoprivredne mehanizacije i opreme, opremu za poljoprivrednu proizvodnju, konzerviranje i skladištenje nakon berbe te različiti sadni materijal, različite vrste sjemenja i materijala za zaštitu bilja.

Drugog dana (4. prosinca 2022.) nastavili smo s obilaskom izložbenog prostora poljoopreme i mehanizacije te smo posjetili i Sajmove hrane i zdravog življenja. Upoznali smo poljoprivredno-prehrambene proizvođače s područja Grada Zagreba koji proizvode vlastite proizvode. Većina njih nositelji su nagrada i priznanja za kvalitetu svojih proizvoda na razini županijskih i međunarodnih natjecanja, a sada velik dio ima certifikate ekološke proizvodnje i oznake kvalitete „Plavi ceker“ koji garantira nadstandard u kvaliteti.

Cilj je posjeta upoznati najsuvremeniju poljoprivrednu mehanizaciju i opremu, sadnice i sjemenski asortiman, sredstava za zaštitu bilja i podizanje prirodne plodnosti tla te opremu i repromaterijal za proizvodnju, ali i predstaviti poljoprivredu kao mogući životni poziv.

prof. Jasenka Nikolić